únor
27
Jarní prázdniny

Upozorňujeme strávníky, že v době jarních prázdnin 9.-13.3.2015 školní jídelna nevaří.

Děkujeme za pochopení.

 
prosi-
nec
11
Informace o alergenech

Poskytování informací o potravinách spotřebitelům "Alergeny v zařízeních společného stravování"

 

Dne 13.12.2014 nabývá účinnosti Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům.

 

Pro zařízení společného stravování - školní jídelny, závodní jídelny, restaurace, nemocnice a další potravinářské firmy z něho vyplývá povinnost informovat spotřebitele o tom, zda se v nabízené potravině nebo pokrmu vyskytují látky nebo produkty vyvolávající alergie nebo nesnášenlivost.

Potravinovým alergenem může být jakákoli potravina, v souladu s Nařízením EU je od 13.12.2014 nutno označovat vybraných 14 alergenů.

1 obiloviny 2 korýši 3 vejce 4 ryby 5 arašídy 6 sójové boby 7 mléko 8 skořápkové plody     9 celer 10 hořčice 11 sezam 12 oxid siřičitý a siřičitany 13 vlčí bob 14 měkkýši

V naší školní jídelně jsme se rozhodli pro způsob zveřejňování alergenů prostřednictvím Jídelního lístku, který obsahuje číselné kódy jednotlivých alergenů a k nim potřebnou legendu.

V případě jakýchkoliv dotazů se obraťte na vedoucí školní jídelny.

 
červen
30
Soutěž ve školní jídelně

V pátek 27.6.2014 byla vyhodnocena soutěž projektu "Škola plná zdraví" - "Bondík mánie",do které se naše škola v tomto školním roce zapojila.Projekt byl ve spolupráci s firmou Bonduelle a jeho cílem bylo zvýšit konzumaci zeleniny a luštěnin u dětí. 

Žákům ZŠ bylo rozdáno 30 kartiček, do nichž děti sbíraly razítka za zeleninová jídla. Ze 43 zapsaných strávníků se soutěže zůčastnila nadpoloviční většina a jsem velmi ráda, že i děti, které mnohdy zeleninu vůbec neochutmaly, se zapojily. Pro pracovnice školní jídelny bylo milým překvapením, jak tato soutěž dovedla děti motivovat, aby získaly k zelenině větší důvěru.

Často jsme v jídelně slyšeli, že zelenina, kterou žáci ochutnali, jim chutná, i když nebyli zvyklí ji jíst. Naší snahou bylo, naučit děti jíst zeleninu ve všech podobách, vařenou, dušenou i syrovou v podobě salátů.

Všichni účastníci této soutěže získali drobné dárky od pořadatelů projektu a malou sladkost od naší školní jídelny. Všem dobrým jedlíkům zeleniny gratulujeme a těšíme se na další strávníky, kteří chtějí jíst chutně a zdravě !!!

 

 

 
červen
20
Nové ceny stravného

Upozorňujeme rodiče a strávníky školní jídelny, že od 1.9.2014 budou platit nové stravenky a zároveň se zvyšuje cena stravného o 2,- Kč. Podrobný rozpis cen stravného najdete           v sekci "Organizace školní jídelny".

Pokud budou mít žáci nespotřebované staré stravenky, v průběhu září jim za doplatek 2,- Kč/ks stravenky vyměním. Děkuji za spolupráci.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>