duben
3
Velikonoce

Příjemné prožití Velikonočních svátků, dětem radost ze zvyků a tradic a rodičům radost   z dětí přejí zaměstnanci ŠJ

 
březen
6
Projekt Španělsko

Ve středu 4.března 2015 se naše školní jídelna už tradičně připojila k projektu ZŠ "Evropa nás zajímá".

V tomto školním roce ve škole děti poznávali Španělsko. Pro jídelní lístek jsme vybrali Rybí polévku po katalánsku a Španělskou rýži s krůtím masem - paella.

Polévka i další jídlo bylo výborné. Děti se zájmem ochutnaly oba pokrmy, některé si přidávaly a často se také objevil názor, že bychom mohli polévku i hlavní jídlo zařadit do běžného jídelníčku.

 

Pokud by jste chtěli také ochutnat, přikládáme oba recepty:

 

...celý článek
 
únor
27
Jarní prázdniny

Upozorňujeme strávníky, že v době jarních prázdnin 9.-13.3.2015 školní jídelna nevaří.

Děkujeme za pochopení.

 
prosi-
nec
11
Informace o alergenech

Poskytování informací o potravinách spotřebitelům "Alergeny v zařízeních společného stravování"

 

Dne 13.12.2014 nabývá účinnosti Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům.

 

Pro zařízení společného stravování - školní jídelny, závodní jídelny, restaurace, nemocnice a další potravinářské firmy z něho vyplývá povinnost informovat spotřebitele o tom, zda se v nabízené potravině nebo pokrmu vyskytují látky nebo produkty vyvolávající alergie nebo nesnášenlivost.

Potravinovým alergenem může být jakákoli potravina, v souladu s Nařízením EU je od 13.12.2014 nutno označovat vybraných 14 alergenů.

1 obiloviny 2 korýši 3 vejce 4 ryby 5 arašídy 6 sójové boby 7 mléko 8 skořápkové plody     9 celer 10 hořčice 11 sezam 12 oxid siřičitý a siřičitany 13 vlčí bob 14 měkkýši

V naší školní jídelně jsme se rozhodli pro způsob zveřejňování alergenů prostřednictvím Jídelního lístku, který obsahuje číselné kódy jednotlivých alergenů a k nim potřebnou legendu.

V případě jakýchkoliv dotazů se obraťte na vedoucí školní jídelny.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>