červen
30
Soutěž ve školní jídelně

V pátek 27.6.2014 byla vyhodnocena soutěž projektu "Škola plná zdraví" - "Bondík mánie",do které se naše škola v tomto školním roce zapojila.Projekt byl ve spolupráci s firmou Bonduelle a jeho cílem bylo zvýšit konzumaci zeleniny a luštěnin u dětí. 

Žákům ZŠ bylo rozdáno 30 kartiček, do nichž děti sbíraly razítka za zeleninová jídla. Ze 43 zapsaných strávníků se soutěže zůčastnila nadpoloviční většina a jsem velmi ráda, že i děti, které mnohdy zeleninu vůbec neochutmaly, se zapojily. Pro pracovnice školní jídelny bylo milým překvapením, jak tato soutěž dovedla děti motivovat, aby získaly k zelenině větší důvěru.

Často jsme v jídelně slyšeli, že zelenina, kterou žáci ochutnali, jim chutná, i když nebyli zvyklí ji jíst. Naší snahou bylo, naučit děti jíst zeleninu ve všech podobách, vařenou, dušenou i syrovou v podobě salátů.

Všichni účastníci této soutěže získali drobné dárky od pořadatelů projektu a malou sladkost od naší školní jídelny. Všem dobrým jedlíkům zeleniny gratulujeme a těšíme se na další strávníky, kteří chtějí jíst chutně a zdravě !!!

 

 

 
červen
20
Nové ceny stravného

Upozorňujeme rodiče a strávníky školní jídelny, že od 1.9.2014 budou platit nové stravenky a zároveň se zvyšuje cena stravného o 2,- Kč. Podrobný rozpis cen stravného najdete           v sekci "Organizace školní jídelny".

Pokud budou mít žáci nespotřebované staré stravenky, v průběhu září jim za doplatek 2,- Kč/ks stravenky vyměním. Děkuji za spolupráci.

 
červen
20
Prázdninový provoz

V době letních prázdnin bude školní jídelna v provozu:

30.6.  -  4.7.2014

11.8.  -  29.8.2014

Děkujeme za pochopení, přejeme krásné prázdniny a těšíme se v září nashledanou.

 

 
únor
25
Rakousko

Projekt "Evropa nás zajímá" - RAKOUSKO - 28.2.2014

Stalo se již tradicí, že se naše školní jídelna připojuje k projektům ZŠ. V únoru se děti ve škole seznamovaly s přírodou, tradicemi, kulturou, státním zřízením a zajímavostmi Rakouska.

V pátek 28.2.2014 jsme jako vyvrcholení projektu připravili rakouský den ve školní jídelně. Na nástěnce si děti mohou přečíst o tradičních pokrmech rakouské kuchyně a sami budou mít možnost ochutnat tyrolskou polévku a vepřové maso upravené po tyrolsku s bramborovým knedlíkem.Přestože si děti příliš nelibují v novinkách, tématicky zaměřené dny ve školní jídelně mají rády. Věřím, že jim bude chutnat, protože paní kuchařky věnují přípravě obědů mnoho práce a s radostí a láskou dětem vyvařují. Největší odměnou jsou pro ně vyjezené talíře.

...celý článek
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>