Fotogalerie


Notice: Undefined variable: cssimg in /users/zalohovane/4000/obecpohorelice.cz/subdomeny/www/skola/modules/mod_jglatestcat/helper.php on line 217
m


duben
5
Výzva Hlavního hygienika ČR

Nadbytek soli je jedním ze zásadních faktorů pro vznik a rozvoj vysokého krevního tlaku a souvisejících zdravotních komplikací, jakými jsou náhlé mozkové příhody, srdeční infarkty či osteoporóza. Vzhledem k tomu, že současný příjem soli v ČR trojnásobně převyšuje doporučený optimální denní příjem a sůl nadměrně konzumují také děti, vyzývá nás hlavní hygienik k nastartování a následnému rozvoji soustavných aktivit na podporu zdraví a prevenci nemocí v oblasti snížení konzumace soli.

V naší školní jídelně se již dlouhodobě snažíme méně solit, minimálně používáme dochucovadla s nadměrným obsahem soli. Dětem není nabízena solnička k dosolování jídel. Nekupujeme pečivo posypané solí. Vaříme z čerstvých surovin. Budeme rádi, když nás také doma v této aktivitě podpoříte.

 
únor
25
Projekt Maďarsko

Každoročně se naše školní jídelna připojuje k projektu ZŠ - Evropa nás zajímá. Pro letošní rok ve škole děti poznávají Maďarsko. Vyvrcholením projektu bývá také oběd z dané země. Z maďarské kuchyně jsme vybrali polévku halászlé, což je rybí polévka se zeleninou a maďarský paprikáš s těstovinami.

Maďarská kuchyně se vyznačuje kaloricky bohatými jídly ...

...celý článek
 
únor
25
Ples MŠ

V pátek 19.2.2016 se v naší mateřské školičce uskutečnil ples pro rodiče s dětmi.

Při této příležitosti paní kuchařky již tradičně připravují ochutnávku pomazánek, které děti ve školce svačí.

Letos jsme pro Vás a Vaše děti připravili pomazánky špenátovou, cizrnovou, sýrovou s nivou, kuřecí s celerem a rozhudu. Pomazánky jsme Vám nabídli na různém pečivu, které děti mívají běžně ke svačinkám. Přidali jsme také ukázku zeleninového talířku, který čas od času dětem také chystáme, aby si mohly vybrat, co jim chutná.

Fotky si můžete prohlédnout zde

 
leden
12
ZMĚNA TELEFONNÍHO ČÍSLA

V dohledné době bude zrušena pevná linka do ŠJ. Dovolat se nám můžete na tato mobilní čísla:

kuchyň         731 925 804

vedoucí ŠJ   603 560 471

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>