Dopravní hřiště v Otrokovicích

První akcí naší družinky v letošním školním roce byla dne 9.9.2015 návštěva dopravního hřiště v Otrokovicích. Této akce se zúčastnilo 26 dětí, které byly rozděleny do 5 skupin. Každá skupina prošla všemi stanovišti, takže si všichni vyzkoušeli jízdu na koloběžce, kole, čtyřkolce a taky se z nich na chvíli stali chodci, kteří se volně pohybovali po silnici, kde museli reagovat na semafory i na projíždějící vozidla. Zajímavá byla pro děti i slalomová dráha, kterou měly přejít s tzv. "alkobrýlemi", jež simulovaly stav pod vlivem  alkoholu. Odpoledne strávené na dopravním hřišti bylo pro děti nejen zábavné, ale v mnohém i poučné.  dne: 14.9.2015

Zapsala: A. Ševčíková        foto zde

 
Léto ve ŠD

Slunečné dny v měsíci červnu nám dovolují opět využívat náš malý bazének na školní zahradě, což se dětem velmi líbí. Koupání střídají s opalováním, míčovými hrami či jinými pohybovými aktivitami. Radost z toho, že se jim to opravdu líbí je vidět i v jejich očích na přiložených fotografiích. Všem dětem i jejich rodičům přeji hezké počasí i během letních prázdnin!

Zapsala A. Ševčíková, 18. 6. 2015        foto zde 

 
Den dětí

Den dětí ve školní družině byl letos pro děti velkým zážitkem! Připravila jsem pro ně překvapení, o kterém opravdu nikdo nevěděl a děti se o něm dozvěděly až na poslední chvíli. Ke škole pro nás přijel vláček, kterým jsme se hodinu vozili. Zajeli jsme až do Oldřichovic, a potom ke kostelíku v Pohořelicích. Dětem se to moc líbilo, mávaly kolemdoucím a ukazovaly nám, kde kdo bydlí. Chtěla bych poděkovat manželům Michalovým, kteří byli tak moc hodní a pomohli mi s dozorem dětí při jízdě vláčkem.  Na závěr patří moje poděkování p. Martině Vrzalové z Pohořelic, která nám vláček i jeho financování zajistila. Děkujeme! Mám radost, že se to povedlo!

zapsala: A. Ševčíková, 3.6.2015      foto zde 

 
Projekt Španělsko

V letošním školním roce v projektu "Evropa nás zajímá" jsme se věnovali Španělsku. My ve školní družince jsme si tuto krajinu přiblížili tvořením vějířů, které jsou typické pro španělský tanec s názvem Flamengo. Další činností byla mapa této krajiny, kterou děti vylepovali barevným papírem. V ranní družince jsme si přečetli španělskou pohádku s názvem: "Zázračné hory z ostrova Mallorky". Děti příběh zaujal, zároveň se z něho dozvěděli něco o přírodních krásách této krajiny. Nakonec jsme ochutnali i něco ze španělské kuchyně. Recept byl jednoduchý, takže přípravu zvládli i samy děti a paní vychovatelka potom nasmažila placky. Chutnalo nám! Zkuste, nabízíme recept! "Tortilla de miga de pan" /Chlebová omeleta/. Recept pro 2 osoby: 4 vejce, 10 dkg chleba-střídka,1 dl rajčatového pyré, 1,5 dl oleje /na smažení/. V misce rozmícháme vejce, přidáme střídku chleba a necháme nasát. Potom smícháme s rajčatovým pyré, osolíme, dáme na pánev a osmažíme. Dobrou chuť!

Dne 16.3.2015, zapsala A. Ševčíková        foto zde

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>