Den dětí

Den dětí ve školní družině byl letos pro děti velkým zážitkem! Připravila jsem pro ně překvapení, o kterém opravdu nikdo nevěděl a děti se o něm dozvěděly až na poslední chvíli. Ke škole pro nás přijel vláček, kterým jsme se hodinu vozili. Zajeli jsme až do Oldřichovic, a potom ke kostelíku v Pohořelicích. Dětem se to moc líbilo, mávaly kolemdoucím a ukazovaly nám, kde kdo bydlí. Chtěla bych poděkovat manželům Michalovým, kteří byli tak moc hodní a pomohli mi s dozorem dětí při jízdě vláčkem.  Na závěr patří moje poděkování p. Martině Vrzalové z Pohořelic, která nám vláček i jeho financování zajistila. Děkujeme! Mám radost, že se to povedlo!

zapsala: A. Ševčíková, 3.6.2015      foto zde 

 
Projekt Španělsko

V letošním školním roce v projektu "Evropa nás zajímá" jsme se věnovali Španělsku. My ve školní družince jsme si tuto krajinu přiblížili tvořením vějířů, které jsou typické pro španělský tanec s názvem Flamengo. Další činností byla mapa této krajiny, kterou děti vylepovali barevným papírem. V ranní družince jsme si přečetli španělskou pohádku s názvem: "Zázračné hory z ostrova Mallorky". Děti příběh zaujal, zároveň se z něho dozvěděli něco o přírodních krásách této krajiny. Nakonec jsme ochutnali i něco ze španělské kuchyně. Recept byl jednoduchý, takže přípravu zvládli i samy děti a paní vychovatelka potom nasmažila placky. Chutnalo nám! Zkuste, nabízíme recept! "Tortilla de miga de pan" /Chlebová omeleta/. Recept pro 2 osoby: 4 vejce, 10 dkg chleba-střídka,1 dl rajčatového pyré, 1,5 dl oleje /na smažení/. V misce rozmícháme vejce, přidáme střídku chleba a necháme nasát. Potom smícháme s rajčatovým pyré, osolíme, dáme na pánev a osmažíme. Dobrou chuť!

Dne 16.3.2015, zapsala A. Ševčíková        foto zde

 
Karneval

Letošního karnevalu u našich kamarádů ve ŠD při II. ZŠ v Napajedlích se zúčastnilo opravdu hodně dětí. Všechny měly masky, bylo vidět, že se na karneval těšily a pečlivě připravovaly. Nebylo vůbec lehké vybrat tu nejhezčí. Odměnou pro všechny bylo příjemně strávené odpoledne, kdy si mohly děti zatančit spolu s ostatními dětmi z Napajedel. Domů si odnesly nejen hezké zážitky, ale i drobné dárky, balónky či bonbóny.

Dne 3.3.2015, zapsala A. Ševčíková     foto zde

 
Klaun ve školní družince

Dne 11.2.2015 jsme si zpestřili odpoledne ve školní družince návštěvou klauna. Dětem se jeho vystoupení líbilo nejen proto, že jim předvedl různé druhy žonglování, ale hlavně jeho umění vytvářet z nafouknutých balónků různá zvířátka, kytičky či jiné předměty, které si pak mohli děti odnést domů. Bylo to veselé odpoledne.

Dne 17.2.2015, zapsala A. Ševčíková        foto zde

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>