Advent a Vánoce ve družince

Vánoce ve školní družině jsme zahájili 3. 12. 2014 návštěvou Vánočního jarmarku v DDM v Napajedlích. Již tradičně si děti nakoupily dárky s vánoční tématikou i různé  dekorace, kterými jistě udělaly radost svým rodičům, či sourozencům.  Vánoční čas jsme si užívali po celý měsíc. Vyráběli jsme ozdoby na stromeček, který jsme potom ve družince zdobili a přitom zpívali koledy. Děti se navzájem obdarovávaly drobnými dárky z adventního kalendáře, no největší radost měly z množství dárků, které jim nadělil Ježíšek pod  stromeček. Myslím, že si tam, každý našel něco pro sebe. 

Zapsala A. Ševcíková, 6. 1. 2015       foto zde a zde

 
Dopis Ježíškovi

Dne 25. 11. 2014jsme poslali Dopisy Ježíškovi. Tímto jsme se zapojili do akce "Český Ježíšek odepisuje dětem". Děti napsaly do dopisů svá přání, a pak se už těšili na odpověď, kterou opravdu každý dostal i s drobným dárkem.

Zapsala A. Ševčíková, 15. 12. 2014    foto zde

 
Projekt PODZIM ve družince

Loučení s podzimem! V rámci projektu "Podzim" jsme si v naší školní družince dne 19.11.2014 na školní zahradě upekli v ohništi brambory a jablíčka. Mnohé děti chuť pečených brambor přímo z popela zkusili poprvé. Čekání  si  zpříjemňovaly volným pohybem na zahradě. Na závěr jsme si zazpívali několik písní o jablíčku. 

Zapsala A. Ševčíková, 24.11.2014      foto zde 

 
Povánoční dění ve družince

Povánoční čas je čas karnevalů. V letošním školním roce jsme se zúčastnili karnevalu, který organizovala ŠD při II.ZŠ v Napajedlích, v hojném počtu. Děti si odnesly i ceny, protože se jejich masky a převleky hodně líbily. Samotné děti si to užily ve společném tanci i v různých soutěžích.
Již tradičně se zúčastňujeme v DDM v Napajedlích Vánočního a Velikonočního jarmarku. Děti si vždy nakoupí dárky, jak pro sebe, tak pro své blízké, a taky si můžou odnést nějaký výrobek s motivem toho/kterého svátku vlastnoručně vyrobený. Toto všechno nám zprostředkovává p. řed. DDM v Napajedlích, p. Vavrušová se svými zaměstnanci, se kterými máme dlouholetou spolupráci.
V rámci již vzpomínané spolupráce jsme měli v letošním školním roce možnost vzít děti na zpívání do mikrofonu. Děti měly možnost na hudební podklad zazpívat jak opravdoví zpěváci. Určitě přispěl tento "tréning" i Aničce Hanákové k tomu, aby si pořádně nacvičila píseň, se kterou se zúčastnila soutěže "Talent show" a obsadila ve velké konkurenci 3.místo - GRATULIJEME!!!!            zapsala A. Ševčíková                      foto zde, zde,  a zde

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>