Březen měsíc knihy

Březen je Měsíc knihy! Dne 28.3.2012 jsme při této příležitosti navštívili místní knihovnu, kterou vede p. Vaculová,která děti seznámila s organizací v knihovně a pozvala je k častějším návštěvám. Mnohé děti chodí do knihovny v Napajedlích, ale i naše místní knihovna nabízí dostatek literatury, a tak doufám, že i tato naše návštěva bude pro mnohé impulzem k tomu, aby se stali členy knihovny v Pohořelicích.       

zapsala A. Ševčíková  foto zde

 
Akce ŠD ve školním roce 2011/2012

Akce naši školní družiny ve školním roce 2011/2012

Již tradičně zahajujeme na naší škole školní rok projektem O jablku a o podzimu vůbec. Při této příležitosti jsme si s dětmi ve ŠD opekli jablíčka a brambory na ohni, jak to dělávali kdysi naše babičky a prababičky při práci na poli. Zjistili jsme, že je to pochoutka, ke které se určitě ještě vrátíme.
Období Vánoc je vždy obdobím očekávání. Nejdříve chodí Mikuláš /napekli jsme Mikulášské postavičky z perníku/, pak jsme nazdobili vánoční stromeček a čekali na příchod Ježíška. A naděloval i letos! Nejenom různé hry, ale letos jsme dostali i relaxační vaky Wave, které se dětem líbily asi nejvíce. Děvčata taky potěšily česací hlavy. Na nich si zkouší různé účesy a možná i díky tomu budou mnohé z nich dobré kadeřnice.

Před Vánocemi jsme se zúčastnili také jarmarku v DDM v Napajedlech, kde si děti mohly zakoupit drobné dárky pro své blízké.
Relaxační vaky Wave plní svou úlohu beze zbytku. Děti na nich denně relaxují, čtou si knížky nebo si jenom spolu povídají.

Povánoční čas je čas zimních radovánek. Sněhu bylo letos málo, ale protože hodně mrzlo, využívali jsme kluziště u školy. Bruslit jsme chodili ve družince, ale taky v hodinách tělesné výchovy. Kluziště sloužilo nejenom našim současným žákům, ale i našim bývalým žákům, z čeho jsme měli velkou radost.

Již několik let se zúčastňujeme karnevalu v Napajedlech, který organizují p. vychovatelky ve ŠD při II. ZŠ. Kromě soutěže o nejkrásnější masku se děti účastní různých soutěží, které je vždy baví.

Zapsala A. Ševčíková

 
PROMĚNA 2011

Když si v těchto dnech přijdou rodiče pro své děti do školní družiny, nemůžou si nevšimnout, jak se proměnila! Starší spolužáci při pohledu do této místnosti nám tak trochu závidí. A přitom stačí tak málo! Ttrochu nového nábytku a vymalovat. Zvolili jsme žlutě-bílou kombinaci a člověk by nevěřil, jak se celá třída úplně rozzářila!

...celý článek
 
KARNEVAL V NAPAJEDLÍCH 2011


Stalo se již tradicí, že se naše školní družinka každý rok zúčastňuje karnevalu ve školní družině při II. ZŠ v Napajedlích. Letos se karneval konal 16.3. a děti, které tam byly si ho opravdu užily. Domů si odnášely nejenom drobné dárky a balónky, ale také možnou inspiraci pro nové masky, z řad těch, které na tomto karnevale potkaly.
(Zapsala A. Ševčíková, dne 22.3. 2011)

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 Další > Konec >>